Сонячна енергетика в Україні хоч і перебуває на початковому рівні порівняно з європейськими країнами, але активно продовжує свій розвиток. З року в рік все більше людей придивляються до альтернативних джерел електроенергії, що ґрунтуються на використанні природних ресурсів.

Сонячні панелі стають все більш затребуваними і з інших причин, серед яких:

  • регулярне підвищення цін на традиційні джерела енергії;
  • активний розвиток фотоелектричних технологій;
  • зростання потреби в автономних джерелах енергії та безперебійному електропостачанні;
  • щорічне зниження цін на фотоелектричні станції, а також супутнє обладнання для їх встановлення та підключення.

Типи сонячних панелей

Типи сонячних панелей

Екологічно чиста альтернативна енергія від Сонця — вигідна інвестиція, яка дозволить повністю чи частково відмовитися від традиційного електропостачання. При правильних розрахунках, якісному обладнанні та професійній установці можна отримати максимальну енергоефективність і відносно швидку окупність. У середньому вкладення у фотоелектричні модулі та супутнє обладнання повертаються через 8-12 років. При цьому весь цей час ви отримуєте абсолютно безкоштовне джерело чистої електроенергії.

Для максимально ефективного отримання «зеленої енергії» необхідно правильно підійти до вибору фотоелектричних модулів. Загалом вони бувають наступних типів:

  • Монокристалічні — сонячні панелі з найвищим ККД (до 20-22%). За однакових умов розміщення вони вимагають стільки ж місця, як інші типи фотоелектричних модулів. Їхня вартість на ринку найвища. Однак, незважаючи на дорожнечу, вони окупаються швидше за рахунок своєї енергоефективності. Обслуговування цих сонячних панелей є мінімальним (достатньо раз на півроку протирати їх від пилу та бруду). Також варто відзначити відмінну довговічність та низький температурний коефіцієнт.
  • Полікристалічні. Сонячні станції з таких панелей є найбільш затребуваними. Вони мають оптимальне співвідношення ціни та продуктивності, практично не втрачають ККД при нагріванні. Працюють такі сонячні панелі понад 25 років.
  • Тонкоплівкові (аморфні) — одні з найнижчих за продуктивністю (ККД рідко доходить до 12%). Тому для генерації необхідної кількості енергії, порівняно, наприклад, з полікристалічними сонячними панелями, їх знадобиться вдвічі більше. Також вони не мають тривалого терміну служби та втрачають свою енергоефективність під час експлуатації. Однак інвестиції в енергію з такими панелями також вигідні. Завдяки мінімальній вазі, товщині та гнучкості їх можна розміщувати будь-де — від дахів будинків, до балконів. Крім того, тонкоплівкові сонячні панелі мають високий коефіцієнт поглинання світла, що є актуальним для територій з невеликою кількістю сонячного світла.

Яку СЕС вибрати для дому?

Яку СЕС вибрати для дому?

Відновлювані джерела енергії — інвестиція, яка за правильного підходу може приносити прибуток. Тому, перед тим, як вибрати тип СЕС для дому, необхідно вивчити питання, а саме:

  • Вирішити, чи плануєте ви використовувати сонячну енергію для власних потреб або виробляти її для продажу.
  • Визначити тип та розрахувати необхідну кількість панелей.
  • Правильно вибрати місце для встановлення.
  • Знайти професійну компанію, яка надає певні гарантії на якість самої продукції та роботи з її встановлення.

Купити сонячні панелі можна для встановлення наступних типів електростанцій:

  • Стандартна (впроваджена до мережі централізованого енергопостачання). Вартість встановлення такої сонячної електростанції обійдеться значно дешевше, оскільки не потребує акумуляторів та інверторів. У цій системі нестача енергії забирається з мережі центрального енергопостачання, а за її надлишку навпаки віддається у загальну мережу. Таким чином, можна отримати чималий щорічний дохід за «Зеленим тарифом». З плюсів також варто відзначити надійність та простоту в роботі, мінімальне обслуговування, відсутність обмежень за потужністю та легке масштабування за потреби.
  • Автономне. Монтаж сонячних панелей для такої системи найактуальніший для тих, хто живе далеко від ліній електропередач, чи не хоче або не може до неї підключитися. Автономні сонячні електростанції включають значно більше обов'язкових елементів, тому коштують дорожче. Один із найвагоміших плюсів — ви самі генеруєте електроенергію, яку можете накопичувати та використовувати за потребою. Таку систему можна спроектувати буквально під будь-які потреби, наприклад під роботу конкретних електроприладів або обладнання.
  • Гібридна. Як правило, включає кілька джерел енергії. Дозволяє гнучкіше використовувати можливості енергії сонця під конкретні вимоги. Поєднує у собі всі переваги стандартної та автономної системи. Мінуси — висока вартість, складність проектування та встановлення.

Також є портативні сонячні електросистеми, які можуть забезпечити економію на енергії. Вони виділяться своєю простотою та мобільністю. Їх можна спроектувати для різних потреб — від зарядки електронних гаджетів, до живлення будинку на колесах або невеликого котеджу.

У чому перевага нашої компанії?

Токмак Солар Енерджі

Токмак Солар Енерджі — професіонали, які є експертами в галузі перетворення сонячної енергії на електричну. Ми активно працюємо та розвиваємося в галузі сонячної енергетики ще з 2011 року. За цей час нам вдалося впровадити інноваційні технології та ефективні інженерні рішення у проекти різної складності.

Звертаючись до Токмаку Солар Енерджі, ви отримуєте:

  • розробку проектної документації з нуля;
  • професійне будівництво та введення сонячних електростанцій в експлуатацію;
  • висока якість полікристалічних та тонкоплівкових сонячних панелей;
  • правове регулювання;
  • повний пакет супровідної документації;
  • послуги з обслуговування та ремонту сонячних панелей;
  • безкоштовна консультація від фахівців на всіх етапах співпраці.