Наступне покоління сонячних панелей

Зображення великим планом кристалів перовскита, які, як планується замінять кремній у сонячних панелях | Фото люб'язно надано Лос-Аламоської національною лабораторією.

Вчені стали на один крок ближче до наступного покоління сонячних панелей. Сучасні сонячні панелі перетворять сонячне світло в електрику за допомогою кремнію. Майбутні сонячні панелі могли б виробляти електроенергію завдяки перовскиту, перспективному матеріалу, який може зробити панелі дешевшими, простішими і ефективнішими. Вченим просто потрібно з'ясувати як за допомогою перовскита зберегти світлопоглинаючі можливості для більш тривалих періодів, і дослідники з Лос-Аламоської національної лабораторії знайшли спосіб.

Проблема полягає у тому, що перовскітові сонячні елементи мають прикру тенденцію до деградації на сонячному світлі. Проте, нове дослідження показало, причину і рішення цього питання. Як виявилося, дослідники з Лос-Аламоської національної лабораторії виявили, що ці пристрої можуть самовідновлюватися у темряві.

Група дійшла висновку, що фото-деградація сонячних панелей з перовскита є чисто електронним процесом. Електричний заряд накопичується у фотоелектричній сонячній батареї, але не викликає хімічного пошкодження кристалічної структури. Це означає, що якщо Ви зменшите заряд, сонячні батареї можуть бути приблизно такими ж ефективними, як і раніше. Трюк полягає в тому, що, щоб оновитися - сонячним панелям з перовскита досить охолодитися у темряві при низьких температурах для повного самовідновлення.

Сонячні панелі з первоскіта ще не готові для установки на дахах будинків по всій Америці, але цей розвиток допомагає дослідникам вирішувати одну з найбільших перешкод на шляху.

Примітка редактора: Версія цієї статті була вперше опублікована у Лос-Аламоській національній лабораторії.

Читати також: У Флориді побудують «сонячне» еко-місто

За матеріалами: www.energy.gov


У Флориді побудують «сонячне» еко-місто

У Флориді приступили до будівництва еко поселення Бабкок Ранч (Babcock Ranch), яке буде отримувати енергію тільки від сонячних батарей. Еко-місто Бабкок Ранч буде будуватися протягом 25 років. За своєю площею еко-місто зрівняється з Манхеттеном. У Бабкок Ранч оселиться 50 000 чоловік. Для них буде побудовано 19 500 будинків і 560 тис. кв. метрів магазинів.

Реалізацію цього масштабного проекту почали з найголовнішого - будівництва сонячної електростанції потужністю у 75 мегават. Вона буде розташована на ділянці площею 160 гектарів. Сонячну електростанцію вартістю в 300 млн. доларів почали зводити ще в жовтні, а в кінці цього року її вже планують підключити до електромережі.

Девелоперська компанія Kitson & Partners придбала для проекту близько 300 кв. км. землі. Усі будинки у місті будуть активними, тобто, виробляти енергії більше, ніж споживати. Кататися по-еко місту можна буде тільки на електромобілях і велосипедах.

Першу лінію будинків (всього 1100 об'єктів) планують здати до кінця 2017 року.

Читати також: 6 блискучих дизайнерських конструкцій, які позбавлять місто від смогу

За матеріалами: www.ecoteco.ru.


Сторінка 1 з 51

Контакти офісу

Україна, м. Токмак,

вул. Гоголя, 201а

+38(061)239-50-03

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Контакти станції

Україна

Запорізька область

Токмацький р-н, с. Нове,

вул. Трудова, 18

ТСЕ у соціальних мережах