Виїзне засідання Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї

24.06.2015 ТОВ «Токмак Солар Енерджі» спільно з ТОВ «Вінд Пауер» ДТЕК проведуть Всеукраїнську Енергетичну Асамблею.

В ході асамблеї всі запрошені відвідають не тільки сонячну електростанцію компанії ТОВ «Токмак Солар Енерджі», одну з найбільших і унікальних для України сонячних електростанцій в Україні, а й побувають у Ботієво, Приазовський район, де розташована одна з найбільших вітряних станцій в Європі компанії ТОВ «Вінд Пауер» ДТЕК.

Головний офіс «Токмак Солар Енерджі» і виробництво знаходяться в м. Запоріжжя. Компанія є дилером і офіційним сервісним центром одного зі світових лідерів з виробництва сонячних модулів японської фірми "Sharp", і провідного виробника сонячних інверторів австрійської фірми "Fronius".

Деякі факти про об'єкти:

Сонячна станція ТОВ «Токмак Солар Енерджі» - Потужність сонячної станції 10 МВт. Всю вироблену електроенергію компанія «Токмак Солар Енерджі» реалізує за «зеленим» тарифом до енергосистеми України. Зелений тариф на сьогоднішній день складає 10.7950 грн. за кВт. Електростанція «Токмак Солар Енерджі» - стала однією з перших електростанцій в Україні. Можна без перебільшення сказати, що в Запорізькій області реалізується технологія майбутнього, яка завтра стане невід'ємною частиною енергетичного потенціалу нашої країни.

Ботієвська ВЕС - найбільша вітрова електростанція України, розташована поряд з селом Приморський Посад Приазовського району Запорізької області. Ботієвська ВЕС - перша станція вітропарку «ДТЕК Приазовський», проектна потужність якого становить 550 МВт.

Виробником вітряних турбін для Ботієвської ВЕС є Vestas Deutschland, німецький підрозділ датської компанії Vestas Wind Systems AS. Кожна з 65 вітряних турбін Vestas V-112 складається з 11 основних компонентів. Довжина найбільшого компонента - лопасті - становить 55 метрів при вазі 12 тонн, висота вежі - 94 метри, а загальна висота конструкції - 149 метрів. Площа поверхні, яку описують лопасті турбіни, становить майже 1 гектар. Сумарна вага агрегату без фундаменту становить 400 тонн, вага найважчою частини - нижньої секції вежі - 78 тонн. Лопасть здійснює до 13 оборотів в хвилину.

Встановлена потужність Ботієвської ВЕС становить 200 МВт, будівництво здійснювалося в дві черги: у 2012 році було запущено 30 установок, в 2014 році - ще 35. Планується, що після виходу на проектну потужність Ботієвської ВЕС буде щорічно генерувати в середньому близько 686 млн кВт • год електроенергії на рік. Екологічний ефект роботи Ботієвської ВЕС еквівалентний скороченню викидів в атмосферу 730 тис. т вуглекислого газу на рік.