Зображення великим планом кристалів перовскита, які, як планується замінять кремній у сонячних панелях | Фото люб'язно надано Лос-Аламоської національною лабораторією.

Вчені стали на один крок ближче до наступного покоління сонячних панелей. Сучасні сонячні панелі перетворять сонячне світло в електрику за допомогою кремнію. Майбутні сонячні панелі могли б виробляти електроенергію завдяки перовскиту, перспективному матеріалу, який може зробити панелі дешевшими, простішими і ефективнішими. Вченим просто потрібно з'ясувати як за допомогою перовскита зберегти світлопоглинаючі можливості для більш тривалих періодів, і дослідники з Лос-Аламоської національної лабораторії знайшли спосіб.

Проблема полягає у тому, що перовскітові сонячні елементи мають прикру тенденцію до деградації на сонячному світлі. Проте, нове дослідження показало, причину і рішення цього питання. Як виявилося, дослідники з Лос-Аламоської національної лабораторії виявили, що ці пристрої можуть самовідновлюватися у темряві.

Група дійшла висновку, що фото-деградація сонячних панелей з перовскита є чисто електронним процесом. Електричний заряд накопичується у фотоелектричній сонячній батареї, але не викликає хімічного пошкодження кристалічної структури. Це означає, що якщо Ви зменшите заряд, сонячні батареї можуть бути приблизно такими ж ефективними, як і раніше. Трюк полягає в тому, що, щоб оновитися - сонячним панелям з перовскита досить охолодитися у темряві при низьких температурах для повного самовідновлення.

Сонячні панелі з первоскіта ще не готові для установки на дахах будинків по всій Америці, але цей розвиток допомагає дослідникам вирішувати одну з найбільших перешкод на шляху.

Примітка редактора: Версія цієї статті була вперше опублікована у Лос-Аламоській національній лабораторії.

Читати також: У Флориді побудують «сонячне» еко-місто

За матеріалами: www.energy.gov

Контакти офісу

Україна, м. Токмак,

вул. Гоголя, 201а

+38(061)239-50-07

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Контакти станції

Україна

Запорізька область

Токмацький р-н, с. Нове,

вул. Трудова, 18

ТСЕ у соціальних мережах