Токмацькій сонячній електростанції - один рік!

Рівно рік тому поблизу міста Токмак в Запорізькій області була запущена найбільша, на той момент, сонячна електростанція України – Токмацька СЕС. Вона виробляє 50 МВт електроенергії за годину.

Сьогодні вже працює 9 пускових комплексів. Завдяки цьому, обіцяних в 2018-ому році 50 МВт досягли вже у січні 2019 року. Потужності станції вистачає на освітлення Оріховського, Гуляйпольського, Пологівського та частково Чернігівського районів Запорізької області. За весь час роботи не було жодної позаштатної ситуації.

Вся потужність Токмацької сонячної станції прцює в єдиній енергосистемі України.

«Завдяки підстанції 10/150 кВ ми передаємо електроенергію на великі відстані з найменшими витратами. На сьогодні нам, і справді, є чим пишатися. В рамках проекту вже встановлено понад 170 тисяч сонячних модулів, 46 комплектних трансформаторних підстанцій та 4 кілометра повітряної лінії електропередачі напругою 150 кВ, яка з'єднує станцію з мережами ПАТ «Запоріжжя обленерго», – говорить голова наглядової ради «Токмак Солар Енерджі» Олександр Рєпкін.

Сонячна електростанція привернула в Токмацький регіон додаткові 1,2 млрд грн інвестицій. А щорічне надходження до бюджетів усіх рівнів склало понад 100 млн грн. Токмацька СЕС суттєво скоротила викиди СО2 в атмосферу. Це вагомий внесок в енергетичну незалежність і екологічну безпеку України.