5 технологій які могли б сприяти росту сонячної енергії

Сьогодні світ прагне дивитися на сонячну енергію з досить вузького точки зору. Сонячні компанії встановлюють сонячні панелі на дахах, на полях, або у пустелях і відправляють електроенергію у електричні мережі. Ця енергія переривчаста в залежності від того, де знаходиться сонце і тому не може забезпечити базове джерело електроенергії для сітки без знання як її зберігати.

Чому б не переосмислити енергію? Cтворюючи енергію, зробивши її дешевшою, більш того, це вимога ринку. Ось де потрбно знання зберігання енергії. Простіше кажучи, це може змінити сонячну енергію протягом багатьох десятиліть. Ось п'ять технологій, що здатні це зробити:

Літій-іонні акумулятори

Коли ви думаєте про зберігання сонячної енергії ви, напевно, думаєте про літій-іонні батареї, такі як Powerwall і Powerpack Tesla Motors (TSLA). Ідея досить проста: створити великий банк батарей, які можуть зберігати електрику від сонця для використання в нічний час або в похмурий день.

Tesla Motors ставить не тільки на аккумулятори. Богато масштабних заводів будується по всьому світові такими компаніями, як BYD, LG Chem, Samsung SDI. Це, ймовірно, буде першими великими технологіями зберігання енергії, але це, ймовірно, не буде останньими.

Проточний аккумулятор

Ми знаємо, що літій-іонні батареї працюють у невеликих масштабах (мозкові апарати і комп'ютери), але це не може бути кращий спосіб для зберігання енергії для великомасштабних електричних систем. Ось чому такі компанії, як General Electric (GE) працюють на батареях потоку. Такі батареї перетворюють електричну енергію у хімічну енергію і навпаки. Хімічний спосіб може бути збережений для подальшого використання в набагато більшому масштабі, ніж літій-іонні акумулятори.

Проточні акумулятори насправді схожі на акумуляторні батареї тільки в набагато більшому масштабі. Прямо зараз, акумулятори потоку потребують подальших досліджень і випробувань, перш ніж почати роботу у великих масштабах, але у них є потенціал, щоб стати технологією великого масштабу.

Рідинне охолодження

GE інвестував у систему збереження енергії Highview в минулому році. Цей стартап використовує рідке повітря, щоб зберегти енергію. Коли повітря охолоджується до -196 градусів за Цельсієм він перетворюється на рідину і 700 літрів повітря може бути збережене в 1 літрі просторі. Перевагою є те, що зберігання не потребує складних хімічних речовин - він просто вимагає ізольовані резервуари з нержавіючої сталі.

Коли енергія необхідна, то іі нагрівають і вона розширюється, подаючи електроенергію на турбіну для виробництва електроенергії. Ця технологія, підходе скоріше не для використання у швидкодіючих енергетичних потребах, але і для зберігання великих обсягів енергії, це може бути чудовим варіантом.

Водень

У теорії, краща середа для зберігання енергії у світі є водень. Це дуже рясна хімічна, доброякісна технологія, і ще досить легко перетворити воду на водень і потім водень в електрику.

Але проблема з воднем в якості джерела зберігання у тому, що він неефективний і не дуже рентабельний сьогодні. Але водень є досить привабливим варіантом для сонячної енергії.

Попит

Можливо, найпростіший спосіб, включити сонячну енергію до мережі сьогодні через реагування на попит, але це все ще відносно невеликий компонент електричної мережі сьогодні. Реагування попиту дозволить збільшити попит. Попит може працювати на все, від невеликих систем на дахах з великими сонячними електростанціями.

Прямо зараз, комунальні служби пристосувалися до використання природного газу. Але скоро попит на сонячну енергію може стати більш ефективним і комунальні служби зможуть запрацювати безпосередньо з сонячних електростанцій.

За матеріалами: www.fool.com