МЕА представило звіт по ринку відновлюваної енергетики 2015

У новій доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) говориться, що поновлювані джерела енергії, як очікується, стануть найбільшим джерелом чистих доповнень до генеруючих потужностей в глобальному масштабі, до 2020 року.

У доповіді говориться, що вітряні станції лідирують, нараховуючи 1/3 зростання обсягу відновлюваної енергетики. Вітряна енергетика слідує відразу ж за сонячною енергетикою і потім за гідроенергетикою.

Згідно за доповіддю - частка поновлюваних джерел енергії у 2020 році складе від 22% до більш ніж 26%.

Найпершою країною в якій відбувається розгортання використання відновлюваних джерел енергії повним ходом є Китай. Це 40% глобального зростання обсягу поновлюваних джерел в потрійній кількості, ніж загальний обсяг енергії в Об'єднаному Королівстві.

"Відновлювальні джерела енергії готові захопити вирішальне перше місце в глобальному зростанні поставок, але зараз не час для самозаспокоєння," сказав виконавчий директор МЕА Фатіх Бірол в ході заходу присвяченому звіту.

"Уряди повинні видалити знаки питання з поновлюваних джерел енергії, якщо ці технології, повністю реалізують свій потенціал, і поставлять нашу енергетичну систему на більш безпечну, стійку траєкторію."

Тенденція розгортання, як очікується, сповільниться через різні проблеми, такі як невизначеність політики, погане фінансування, доступ та проблеми інтеграції. Глобальне зростання не так швидке, як це може здатися і тому є час використовувати поновлювані джерела енергії для досягнення довгострокових цілей в області зміни клімату.

МЕА щорічно інвестує в нові поновлювані джерела енергетики близько 230 мільярдів доларів. Це значно нижче, ніж в 270 мільярдів доларів в минулому році і в той час як основною причиною буде уповільнення зростання потужностей, зниження інвестиційних витрат для найбільш популярних технологій також буде відігравати свою роль.

Між 2015 і 2020 роком, МЕА прогнозує, що нові витрати на споруду вітряної станції впадуть ще на 10%, а нові утиліти масштабних сонячних фотоелектричних витрат знизяться на додаткові 25%. Прискорений випадок проекції доповіді показує позитивні ефекти можливих змін політики в ключових країнах, які могли б прискорити сукупне зростання відновлюваної енергії на 25% з підвищенням річного розгортання.

Повний звіт МЕА по ринку поновлюваних джерел енергії 2015 можна подивитися тут (PDF).

Міжнародне енергетичне агентство було створене у 1974 році, спочатку як відповідь на кризу поставок нафти у 70-х. Сьогодні воно також проводить дослідження та аналіз стратегій щодо забезпечення надійного, доступної та екологічно чистої енергії для своїх 29 країн-членів, у тому числі Австралії та за її межами.

За матеріалами: www.energymatters.com.au