Компанія Apple оголосила про кардинально нові плани у галузі сонячної енергетики в Китаї

Згідно інтернет-виданню Washington Post, найбільша в світі компанія за ринковою капіталізацією Apple, оголосила про свої нові інвестиції в поновлювані джерела енергії в Китаї. Як відомо, Китай вважається найбільшим забруднювачем навколишнього середовища в світі.

Так, виробник iPhone і Apple Watch, вже використовує у виробництві 100% відновлюваних джерел енергії. Тепер Apple має намір зробити "зеленими" свої виробництва в Китаї, говорить головний виконавчий директор Тім Кук.

19 офісів компанії Apple і 24 магазинів в Китаї в даний час є вуглецево-нейтральними. Про що компанія оголосила, завдяки завершенню 40 мегаватного об'єкта в провінції Сичуань.

Але це тільки початок. Компанія також заявила, що планує побудувати 200 додаткових мегават сонячних проектів в країні, з тим, щоб почати, компенсувати викиди парникових газів компаніями в ланцюжку поставок. Мегават еквівалентний мільйону ват, і компанія розраховує, що даної електроенергії буде достатньо для живлення 265 000 китайських будинків протягом року.

Будучи амбітної компанією, компанія Apple також приєднується до бізнесу і виробничим партнерам в Китаї, щоб встановити ще більше сонячних та інших відновлюваних джерел енергії - в цілому, які складуть 2 гігават планової потужності. Це буде здійснювати компанія Foxconn, чий завод в Чженчжоу виробляє iPhone.

Як стверджують інвестори, даний масштабний проект запобіжить викидам  20 мільонів тонн парникових газів в період до 2020 року.

Анонсування даної події відбулося відразу перед зустріччю членів ООН у Парижі, де народи спробували знайти рішення для скорочення викидів вуглекислого газу. Також у ході зустрічі, багато компаній дали слово скоротити свої викиди і інвестувати в чисту енергетику. Apple і деякі інші IT компанії такі як Google, дали згоду використовувати поновлювані джерела енергетики для скорочення викидів СO2.

Так, компанія Google оголосила, що буде інвестувати в найбільші ветропарки в Африці, зокрема в Кенійське озеро Туркана.

"Побачивши, що Apple, насправді виконує свої зобов'язання, в масовому масштабі в Китаї, і інші компанії також будуть слідувати цьому прикладу", стверджує Гері Кук, старший аналітик інформаційних технологій Greenpeace.

За словами Кука, такі компанії, як Apple, роблять багато останнім часом для скорочення емісій парникових газів, використовуючи сонячну енергію в центрах обробки даних.

Раніше цього року компанія Apple також оголосила, що вона купує сонячну енергію вартістю в $ 848 000 000, яка надходить від сонячної станції, First Solar, яка встановлена в Монтерей, штаті Каліфорнія. First Solar в той час називала цю подію "найбільшою угодою у галузі, щоб забезпечити чистою енергією кінцевого користувача."

Дана стратегія розвитку відомого бренду цілком зрозуміла. Адже сьогодні всі великі компанії намагаються вийти на новий рівень взаємодії з навколишнім середовищем. Сонячна енергетика - є серйозним інструментом енергетичної незалежності, тому недивно, що Apple приділяє даному питанню стільки уваги.

Крім того, варто зазначити, такі компанії як Sharp і Fronius, відомі завдяки такій продукції як сонячний модуль Sharp і сонячний інвертор Fronius.

Нагадаємо, що сонячний модуль і сонячний інвертор є невід'ємними компонентами і важливими інструментами на шляху до отримання чистої сонячної енергії для забезпечення компаній і приватних домоволодінь електроенерігіей і внаслідок скорочення викидів СO2.