Google запатентувала «розумні» контактні лінзи, що працюватимуть на сонячній енергії

Корпорація Google отримала патент на «розумні» контактні лінзи, оснащені пам'яттю з процесором і можливістю приймати і відправляти дані.

Документ отримав назву «Контактні лінзи з можливістю електроживлення та зв'язку за допомогою оптичних сигналів» (Contact lens employing optical signals for power and / or communication). Він зареєстрований Бюро США по торговельним маркам і патентам під № 9,158,133. Google подала заявку ще в липні 2012 року, повідомляє ресурс Gigamir.net.

Проект був представлений ще в січні 2014 року і призначався для хворих діабетом, щоб попереджати їх про збільшення рівня цукру в крові.

Зараз можливості пристрою збільшилися. «Розумні» лінзи зможуть відправляти на зовнішній пристрій інформацію про температуру тіла, рівень алкоголю в крові, про наявність в повітрі алергенів та інших небезпечних речовин. Більше того, пристрій може зчитувати інформацію з предметів, таких як цінники. Взаємодію запропоновано здійснювати, приміром, шляхом відображення радіосигналу.

Відповідно до умов патенту, пристрій може отримувати енергію з навколишнього простору - за рахунок фотоелемента, який перетворює в електричний струм сонячне світло, світло від електричних ламп і навіть від спалахів фотоапаратів.