Аукціони приходять на зміну «зеленим» тарифам: чого чекати?

Альтернативна енергетика в Україні активно розвивається: тільки за перші 3 місяці 2019 року в експлуатацію було введено більше сонячних і вітрових електростанцій, ніж коли-небудь до цього.

Все це стало можливим, багато в чому, завдяки підтримці з боку держави та високим ставкам «зеленого» тарифу. Але для того, щоб альтернативна енергетика розбудовувалась й надалі, а різке зниження «зеленого» тарифу не призвело до колапсу, парламент запропонував трансформувати систему підтримку відновлювальної енергетики у бік економічно обґрунтованого та конкурентного механізму формування ціни.

«Сьогодні в Україні працює, так званий, «зелений» тариф, тобто субсидії держави на розвиток відновлювальної енергетики. Але зараз у нас відбувається процес переходу на нову модель, яка дійсно дозволить знайти найбільш обумовлену, ефективну ціну за відновлювальну енергетику. І ця модель – аукціони», – розповів журналістам ТРК Україна голова наглядової ради «Tokmak Solar Energy» та президент енергетичної асоціації «Українська Воднева Рада» Олександр Рєпкін.

«Зелений» тариф для сонячної енергетики пропонують зменшувати поступово: на 25% вже з 1 січня 2020 року та додатково щорічно зменшувати на 2,5% протягом трьох років. Аукціони передбачається ввести з 2020 року для СЕС потужністю понад 10 МВт. За правилами аукціонів продати «зелені» кіловати державі зможе та компанія, яка запропонує найнижчу, конкурентну ціну. Такі дії у майбутньому допоможуть знизити вартість електроенергії. Так, зокрема, вважає і голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

Дивіться відео за посиланням.