Сонячні модулі Лічильник Контролер Інвертор Акумуляторна
батарея
Споживачі
постійного струму

Постійне зростання цін на енергоспоживання і газ - підштовхує простих українців на пошук альтернативних видів енергії. До того ж, перевагами зеленої енергетики є її економічність і екологічність.

Додатковим стимулом послужив «зелений тариф» - спеціальний тариф на вироблення електроенергії. Зелений тариф діє як для промислових, так і для домашніх сонячних електростанцій, які використовують відновлювані види генерації енергії. Так, говорячи простою мовою, домашнє господарство отримує оплату від держави за кожен кіловат згенерований в мережу.

Крім того, даний тариф діятиме до 2030 року. Що це дасть простому українцеві? Так, уявімо, що, Ви вирішили отримувати свою власну енергію, використовуючи при цьому енергію сонця. Для цього Ви можете встановити у себе на даху сонячну фотоелектричну станцію потужністю до 30кВт. Більш того, Ви отримуєте найважливіше - незалежність, а також економію на платежах за електроенергію і окупність 3-5 років. А це є досить привабливою інвестицією.

Важливу роль при установці домашньої сонячної станції відіграє вибір обладнання. Так, вам необхідно визначитися з виробником сонячних панелей, інверторів та додаткового обладнання. Якщо Ви хочете, щоб ваші сонячні панелі та інвертор прослужили довго, рекомендуємо Вам зупинити свій вибір на сонячних панелях Sharp. Даний бренд не потребує представлення, так як фотоелектричні модулі Sharp встановлені в більш ніж 130 супутниках, 1200 маяках, в дорожньо- транспортних і промислових підприємствах, в громадських будівлях і житлових будинках. Такий широкий спектр застосування доводить той факт, що фотоелектричні модулі Sharp можуть бути інтегровані в різних середовищах. До того ж гарантія становить 25 років на модель, а в лінійці є як полікристалічні, так і монокристалічні модулі (потужністю від 250 до 290 Ватт).

 

Для вибору інвертора необхідно розуміти, що таке інвертор і які типи інверторів бувають. Інвертор - пристрій, що перетворює постійний струм від сонячних панелей в змінний. Інвертори діляться на 3 основні типи: мережеві, автономні та гібридні (поєднують властивості мережевих і автономних). Для будівництва СЕС під зелений тариф можуть використовуватися мережеві і гібридні інвертора. Мережеві працюють тільки на генерацію в діючу мережу. Автономні можуть працювати з акумуляторними батареями.

Гібридні інвертори поєднують властивості перших двох типів, дозволяють побудувати автономну безперебійну систему живлення з можливістю генерації в мережу. Оскільки інвертор - це високотехнологічна і дорога річ, то варто купувати вироби перевірених виробників. Лідерами у виробництві інверторного устаткування є західноєвропейські країни. Також важливо, щоб це було надійне і якісне обладнання компанії, яка має фахівців, здатних надати якісний гарантійний ремонт, сервіс та післягарантійне супровід. І хоча існує багато якісних інверторів, однак одним з найкращих рішень (по співвідношенню ціна якість) є інвертори австрійської фірми Fronius. Так, дана компанія має 23 річний досвід у галузі сонячної енергетики і більше 1 млн інверторів, встановлених по всьому світу. Інвертори Fronius є популярним вибором скрізь, де є сонячні установки. Більше того, компанія «Токмак Солар Енерджі» запустила сервіс програму TCЕ 24 гарантійного та пост гарантійного обслуговування інверторів Fronius.

─── Які кроки необхідно зробити? ───

Крок 1 - Проєктування Крок 2 - Монтаж Крок 3 - Введення до експлуатації

Отже, будемо вважати, що з вибором устаткування Ви визначилися. Тепер Вам необхідно вибрати місце установки сонячних панелей. Так, бажано проводити встановлення сонячних панелей на південному схилі даху. Однак, допустимим є установка панелей на південно-східному або південно-західному напрямку. Переходимо до наступного етапу, який, як правило, робиться паралельно - підготовці і подачі документів у РЕЗ та Обленерго.

Зазвичай проконсультувати і надати документальне супроводження вам повинна допомогти впоратися компанія установник. Якщо Вас, наприклад, влаштовує потужність 10 кВт, то на даний момент, Вам потрібно подумати про монтаж. Якщо ж Ви хочете збільшити встановлену потужність, то Вам необхідно подати заяву до місцевого РЕМ. Вам необхідно надати паспорт, ідентифікаційний код, та правовстановлюючі документи, такі як договір з РЕЗ та геодезичну викопіювання вашої земельної ділянки, де знаходиться домогосподарство. Вартість даної послуги можна дізнатися тут.

Отже підсумуємо, для початку вам треба визначитися з обладнанням. А, саме з виробником сонячних панелей і інверторів. Потім, вибрати місце установки. Після чого, підготувати і подати документи в Обленерго.

Крок 1 - Проєктування Крок 2 - Монтаж Крок 3 - Введення до експлуатації

Установка сонячних панелей - це непросте і відповідальне заняття, яке повинні виконувати тільки фахівці. Часто монтажні роботи здійснюються на висоті. Також комплект модулів і кріплення важить багато. Саме тому, цим повинні займатися тільки професіонали. Крім цього, необхідно мати дозвільні документи на проведення таких робіт. І, що найголовніше, монтажні роботи повинні виконуватися, виключно, згідно з рекомендаціями виробників обладнання.

Крок 1 - Проєктування Крок 2 - Монтаж Крок 3 - Введення до експлуатації

Після того, як була проведена установка, монтаж обладнання, пусконалагоджувальні роботи, Ви сміливо можете звернутися із заявою з проханням підключення домашньої СЕС в свій Обленерго. Зазвичай, їх представники приїжджають на об'єкт, здійснюють перевірку, пломбують прилади обліку і підписують договір. Після того, як ОТС укладено, Ви можете переступати до підписання договору про купівлі-продажу електроенергії з Обленерго. У договорі, зазначаються реквізити, куди Вам будуть нараховуватися кошти за продаж надлишків електроенергії в загальну мережу згідно «зеленого тарифу».

Матеріали для скачування:

Контакти офісу

Україна, м. Токмак,

вул. Гоголя, 201а

+38(061)239-50-07

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Контакти станції

Україна

Запорізька область

Токмацький р-н, с. Нове,

вул. Трудова, 18

ТСЕ у соціальних мережах